Niečo o mne

Moje meno je Taťana Šlížková a som dôchodkyňa. Posledných 17 rokov pred dôchodkom som bola učiteľkou informatiky na Obchodnej akadémii v Martine.

Takmer celý svoj život som prežila v Martine, aj keď som sa tu nenarodila. Absolvovala som tu základnú i strednú školu. Mojim dievčenským snom bolo byť módnou návrhárkou alebo učiteľkou. Od starých mám som sa naučila pliesť a hačkovať a od mamičky šiť. Pre všetky boli tieto práce krásnou záľubou. V škole boli mojimi najobľúbenejšími predmetmi matematika, fyzika a výtvarná výchova. V Martine Odevná priemyskovka nebola, tak ma rodičia presvedčili, aby som si vybrala niektorú odbornú školu v Martine. Tak sa aj stalo. Maturovala som na SPŠ v Martine a potom som pokračovala v štúdiu na Vysokej škole dopravnej v Žiline, teraz Žilinskej univerzite, kde som mohla rozvíjať vedomosti z matematiky a fyziky a navrhovať koľajové vozidlá. Od promócie je to už tento rok presne 40 rokov.

Pretože ma od detstva lákalo učiteľské povolanie, celú svoju pracovnú karieru som sa venovala pedagogickej práci. Najprv na VŠ a po materskej dovolenke na strednej odbornej škole s technickým zameraním.

V roku 1994 ma cesty osudu priviedli na Obchodnú akadémiu v Martine, kde som mala možnosť sa realizovať v informatike a výpočtovej technike, ktorá sa v tom čase začala vyučovať na všetkých stredných školách, pretože sa začali čoraz viac používať osobné počítače v rôznych oblastiach života.

Som vydatá, mám dve dospelé deti Lenku a Martina a zatiaľ 3 vnúčatká.

Svoj druhý sen som si plnila doma celé roky tým, že som pre moju rodinku šila, plietla a hačkovala a teraz na dôchodku pre moje vnúčatká a vnučkine bábiky. Veď aj tie je potrebné prezliekať.